Jakie witaminy są najważniejsze podczas ciąży?

Jakie witaminy są najważniejsze podczas ciaży? Na co najbardziej należy zwrócić uwagę?

Dzień dobry,

W okresie ciąży niezmiernie ważne jest zdrowe odżywianie, które warunkuje prawidłowy rozwój płodu.
Szczególnie dla kobiet w ciąży ważne są następujące związki:
- kwas foliowy
- witamina B12, witamina B6
- witamina C
- witamina D
- żelazo,
- kwasy omega-3 - EPA, DHA,

Proszę pamiętać aby nie przyjmować zestawów witamin zawierających witaminę A, gdyż działa teratogennie - powoduje wady rozwojowe płodu.

Najlepsza jest właściwie zbilansowana dieta oraz zestaw witamin zawierający powyższe związki.