Jakim środkiem myć penisa?

Witam! Mam takie pytanie, ponieważ nie chce 'dorobić' się żadnych chorób i mieć w 100% zdrowego i sprawnego swojego kolegę. Mam pytanie, co używać najlepiej do codziennej pielęgnacji? Czy samo mydło starczy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Mydło jest podstawowym kosmetykiem możliwym do użycia podczas pielęgnacji okolic intymnych mężczyzny. Jednakże ze względu na swój charakter może nadmiernie wysuszać wrażliwą skórę żołędzia oraz zaburzać naturalną równowagę mikrobiologiczną i sprzyjać rozwojowi infekcji drożdżakowych.

Wskazane jest stosowanie odpowiednich preparatów przeznaczonych do pielęgnacji okolic intymnych, które posiadają odpowiednie pH i nie wysuszają nadmiernie skóry. Preparaty dla kobiet zawierające kwas mlekowy są również dopuszczalne, czasami bywają lepsze od tych dedykowanych dla mężczyzn.

Redakcja abcZdrowie.pl