Jasnoczerwone plamki na tułowiu

Od 3 dni pojawiają się na moim ciele małe plamki (jak od ugryzienia komara). Plamki mają kolor jasnoczerwony i nie swędzą. Na początku pojawiły się na dekolcie, później na piersiach, a teraz na brzuchu. Co to może być?

Witam!
Opisane objawy mogą sugerować pokrzywkę o podłożu alergicznym lub też może być objawem innej choroby, ale trudno postawić wstępne rozpoznanie bez dokładnej oceny zmian. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenie dokładnego badania fizykalnego. Proponuję zgłosić się wstępnie do lekarza rodzinnego lub do dermatologa. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!