Jasnoczerwony śluz w 5 tygodniu ciąży?

Witam serdecznie! Mam 23 lata i jestem w 5 tygodniu ciąży, miewam bóle brzucha takie jak przed miesiączką (nie są one silne i częste), dodatkowo od trzech dni zauważyłam, że co wieczór leci mi gęsty śluz o dziwnej barwie, jakby jasnoczerwony czy jasnoróżowy (nie widać w nim krwi). Myślę, że może to z przeziębienia (mam ogromny katar i kaszel), zażywam Bioparox i do nosa i do gardła z zaleceń pediatry. Proszę poradźcie mi co robić, co to może być i czy powinnam zgłosić się do ginekologa czy jeszcze poczekać. Byłam 2 tygodnie temu z tymi bólami, ale pani dr powiedziała, że to początki i jajo się zagnieżdża i żebym nie panikowała. Dlatego nie chcę teraz znowu iść, jeśli to nic takiego, żeby pani dr nie mówiła, że znowu panikuję. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że powinna Pani pójść do lekarza. Każde krwawienie, tym bardziej z towarzyszącymi bólami, winno być w ciąży ocenione "medycznie". Szczególnie, że na tym etapie możliwe, że można będzie zobaczyć już pęcherzyk ciążowy w USG. Tymczasem nie powinna Pani panikować, zarówno ból jak i plamienie są w ciąży częste i nie zawsze świadczą o niebezpieczeństwie dla dziecka.

Pozdrawiam serdecznie!