Jednodniowe plamienie zamiast okresu - czy to może być ciąża?

Mam 21 lat, w ostatni piątek, tj. 17.02, dostałam tak jakby miesiączki. Tak jakby, ponieważ było to plamienie, na początek bardzo malutko, ledwo widoczne, brązowej barwy, a następnego dnia trochę bardziej obfite, ale także brązowe i o dziwnej konsystencji, nie mam przy tym żadnych objawów miesiączki, nie bolą mnie piersi, natomiast trochę bolał mnie brzuch, ale tylko przez chwilę.
Powiem jeszcze, że od ponad pół roku regularnie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i jest to jedyne zabezpieczenie, jakiego używamy z chłopakiem. Takie dziwne plamienie pojawia się u mnie po raz pierwszy i obawiam się, że jest to ciąża.
Proszę o pomoc w odpowiedzi na moje pytanie.

Witam serdecznie,
jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Jednak dla pewności proszę wykonać test ciążowy.
Krwawienie z odstawienia zazwyczaj jest mniej obfite oraz krótsze niż wcześniejsze miesiączki. Dlatego krwawienie może mieć taki odmienny przebieg.
Pozdrawiam