Jednorazowy luźny stolec po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat.Nowy blaster rozpoczęłam 12 sierpnia i wtedy też godzinę po przyjęciu tabletki wystąpił jednorazowy luźny stolec(niewielki).Zazwyczaj w okresie przypadającym na owulacje odczuwam bóle jajników,szczególnie prawego.Jednak tym razem utrzymują się one znacznie dłużej(kilka dni).Dzień po miesiączce(niedziela 17 sierpień) odbyłam stosunek bez zabezpieczenia.Czy luźny stolec może mieć wpływ na działanie antykoncepcji a ból jajników być np.objawem ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie można wykluczyć ciąży. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy.