Jednostronne kłucie w prawej piersi a antykoncepcja

Witam serdecznie. Jestem 21-letnią kobietą, od roku stosuję tabletki antykoncepcyjne jednofazowe w celu zapobiegania ciąży. Po okoł pół roku od stosowania poczułam kłucie w prawej piersi, które de facto później ustało. Co kilka miesięcy jednak wraca, mam wrażenie, że wtedy, kiedy robię 7-dniową przerwę i mam dostać krwawienia z odstawienia, ale jestem w takich nerwach teraz, że nie jestem w stanie tego określić. Mam dość duży biust i badając się, czuję pełne guczoły, jakby taka moja natura, a czasami mam wrażenie, że w prawej jednak jest coś niepokojącego. Dziś nawet czułam rwanie, jakby pod pachą, ale węzłów raczej nie mam powiększonych. Czy może być to wynik tylko i wyłączenie hormonów? Ewentualnie stresów (jestem studentką)? W rodzinie nie występował rak piersi, ale np. rak macicy, szyjki macicy. Kuzynki miały wycinane małe tłuszczaki, mniej więcej w mym wieku - 21, 22 lata. Proszę o odpowiedź. Łączę pozdrowienia.

Pytanie zadane 05-01-2010r. o 19:58
lek. Agnieszka Barchnicka porady udziela lek. Agnieszka Barchnicka

specjalista chorób wewnętrznych.

Porada eksperta

Witam serdecznie!

Nie wiązałabym raczej opisywanych przez Panią dolegliwości ze stosowaniem antykoncepcji doustnej. Przyczyną może być np. nerwoból, ale równie dobrze stres. Proszę pamiętać jednak o konieczności stałej kontroli ginekologicznej w trakcie zażywania leków hormonalnych (raz na 6 miesięcy), szczególnie jeśli w Pani rodzinie były przypadki nowotworów narządów rodnych.

Pozdrawiam serdecznie

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! W ostatnim opakowaniu przy 23 tabletce wymiotowałam, więc stwierdziłam, że 24 nie wezmę...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Pomylenie tygodnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Co się dzieje w przypadku pominięcia przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych w ostatnim tygodniu...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Zmiany w piersi - czy mogą być groźne?

Witam, mam 23 lata i od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, w związku z tym moja dr ginekolog...

lek. Magdalena Kowalska Porady udziela lek. Magdalena Kowalska lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
Zwymiotowanie pierwszej tabletki po przerwie

Witam, mam następujący problem. Po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o stałej...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Plamienie jako pierwszy dzień krwawienia

Witam! Mam 17 lat, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Zwykle miesiączka rozpoczyna...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Wymioty i dodatkowa tabletka antykoncepcyjna

Witam! Biorę tabletki Jasmin. Dziś jest 20 dzień bieżącego opakowania. Tabletki zażywam o stałej...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij