Jedzenie jajek przez dzieci

Witam. Mój synek ma skończone 8 miesięcy i daję mu co drugi dzień pół żółtka ugotowanego. Chciałabym się dowiedzieć od kiedy może jeść całe żółtko ugotowane na twardo i czy mam mu podawać to całe żółtko codziennie do obiadku czy co drugi dzień?

Dzień dobry,

Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt żółtko jaj ( pół ) podaje się dzieciom co 2 dzień.
Dopiero w 9/ 10 miesiącu podaje się żółtko (pół) codziennie, a w 11 miesiącu wprowadza się do diety całe jajo.

Jednakże każde dziecko troszkę inaczej się rozwija i u niektórych dzieci w innym czasie wprowadza się nowe produkty do diety.