Jedzenie słonecznika z łupinami a zapalenie wyrostka robaczkowego

Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy jedzenie słonecznika z łupinami może powodować zapalenie wyrostka robaczkowego lub jakieś inne dolegliwości. Moja nastoletnia córka uwielbia jeść słonecznik i z tego co zauważyłam często zjada go w łupinach. Od wczoraj mówi, że boli ja brzuch czy to może być spowodowane tym słonecznikiem. Proszę o poradę.

Nie powinno się jeść łupek ze słonecznika . Mogą one podrażniać przewód pokarmowy . Teoretycznie taka łupka może się dostać do wyrostka robaczkowego jak i każda inna drobna rzecz .

Z umiarem jedzenie nie powinno zaszkodzić, ale w zbyt dużej ilość spożywanie słonecznika zwłaszcza wraz z łupinami może nadmiernie przeciążać jelita, a nawet powodować czopowanie resztek pokarmowych (łusek ze nasion słonecznika) np. wyrostka robaczkowego. W razie wątpliwości, utrzymujących się bólów brzucha radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.