Jem regularnie, dużo się ruszam i wcale nie chudnę. Dlaczego?

Witam, jestem dziewczyną, mam 13 lat, 170 cm wzrostu, ważę 71 kg. Wielu członków mojej rodziny choruje na otyłość lub nadwagę. Nie jestem na nic chora ani uczulona. Jestem osąbą, która dużo się rusza: w wakacje prawie codziennie pływam (bo mieszkam nad morzem), dużo maszeruję (z przyzwyczajenia bardzo szybko chodzę), trenuję siatkówkę i taniec nowoczesny, oprócz tego dochodzi w-f w roku szkolnym. Jem 5 posiłków dziennie (mało, ale często), powstrzymuję się od posiłków wysokokalorcznych, słodyczy, słodkich napojów. Jak już napisałam dużo się ruszam i nie chudnę, moja waga stoi w miejscu. Co mam dalej robić? Są wakacje, a ja wstydzę się iść ze znajomymi na plażę albo na basen. Wstydzę się takżę chodzić w spódniczkach i w obcisłych bluzkach. Proszę o pomoc. Sylwia

Witam,

Pamiętaj, iż Twój organizm cały czas się rozwija, rośniesz, stajesz się wyższa, stąd masa ciała może stać w miejscu lub nieznacznie wzrastać.
Jeśli starasz się jak najwięcej ruszać i unikasz kalorycznej żywności - nie przytyjesz.
Proponowałabym Ci dostosowanie menu do zaleceń Piramidy IŻŻ: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pamiętaj, aby jadać regularnie - 5 posiłków dziennie, w odstępach 3 godzinnych każdy.
Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami, na pewno Ci pomogą.
Muszą wiedzieć czym się martwisz i jak zamierzasz to rozwiązać.
Zaakceptuj swoje ciało, pokochaj je.

Pozdrawiam ciepło i życzę dużo zadowolenia z siebie.