Jesienna depresja i wahania nastroju u 18-latka

jak poradzic sobie z jesienną depresją z wahaniami nastroju chociaż może to nie jest tylko spowodowane jesienią mam 18 lat i mam takie chwile mniej wiecej od 2lat jak moja rodzina miała powazne problemy a ja bardzo to przeżyłem

Może się to wiązać z przejmowaniem leków czy innych emocji od rodziców. Trudno też, żeby czuć się szczęśliwie w takich okolicznościach. Nie od razu trzeba przypisywać sobie depresję. Poza tym wiek 18 lat, to czas dylematów, zmian nastroju. Oddaj rodzicom ich problemy. Jesteś za mały, by je dźwigać. Dźwiganie takich ciężarów przez dzieci jest męczące.

Witam,

epizody spadku nastroju (nastrój depresyjny) mogą pojawiać się cyklicznie. Osoby podatne lub obciążone nadmiernie problemami gorzej radzą sobie z nimi w okresie jesienno-zimowym. Nawet jeśli zmiany w pogodzie sprzyjają poprawie samopoczucia (wiosna-lato), to problem istnieje dalej, ale w fazie utajonej. Możliwe, że dwa lata temu trudności, z którymi się Pan spotkał obciążyły Pana nadmiernie i pozostały nierozwiązane, zmniejszając zdolność organizmu do radzenia sobie z bieżącymi trudnościami (przeciążenie). Zachęcam do wizyty konsultacyjnej w poradni psychologicznej i jesli specjalista zaleci podjęcia psychoterapii,

pozdrawiam serdecznie
Anna Gromińska