Jeśli mam depresję, czy na moje dolegliwości pomoże ziołowy lek?

Witam. Mam 15 lat i od około 2 tygodni czuję się bardzo dziwnie. Miewam ataki lęku, czuję jakby działo się ze mną coś niedobrego, jakbym chorowała na jakąś chorobę psychiczną.

Potrafię się normalnie śmiać, rozmawiać ze znajomymi, jednak często miewam ataki lęku, paniki, wtedy wydaje mi się jakbym była w jakimś śnie. Nieraz idąc czuję się jakbym była pijana, mam wrażenie, że zaraz upadnę. Jestem ciągle słaba i chce mi się spać, miewam ataki płaczu. Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, jednak gdy tylko o tym pomyślę, panika powraca, nie wiem wtedy co mam ze sobą zrobić, paraliżuje mnie strach.

Czy jest to depresja czy może coś innego? Od kilku dni próbuję medytacji, czy ona mi pomoże? Mam zamiar od jutra zacząć przyjmować lek ziołowy. Czy on pomoże na moje dolegliwości? Proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem już co o tym wszystkim myśleć.

15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Na podstawie Twojego opisu trudno mi potwierdzić lub wykluczyć depresję. Piszesz głównie o objawach lęku, niepokoju. Dodatkowe objawy: płaczliwość, nadmierna senność mogą wskazywać na zaburzenia depresyjno-lękowe.

Tego typu objawy mają najczęściej przyczynę o charakterze psychologicznym, dlatego polecałabym Ci przede wszystkim rozmowę z psychologiem.

Na temat skuteczności leczenia preparatami dziurawca możesz przeczytać w naszym serwisie:

http://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-depresje

Z pozdrowieniami