Jeśli to nie astma oskrzelowa, to co?

Witam. Mam 15 lat. Od mniej więcej 5 klasy męczą mnie duszności po biegach, wchodzeniu po schodach, a nawet kiedy bardzo szybko mówię zaczynam szybko oddychać. Czuję także kołatanie serca. Na początku bagatelizowałam ten problem, bo sądziłam że nie mam kondycji. Od urodzenia byłam alergiczką, gdy byłam mała miałam alergię praktycznie na wszystko, ale zostałam odczulona. Miesiąc temu pojechałam na badania do alergologa. Zrobili mi testy alergiczne - nie mam alergii już na nic, potem spirometrię i też wykazała wszystko prawidłowo. Lekarz kazał mi schudnąć i powiedział, że nie mam kondycji. Problem w tym, że mówiłam mu, że ja biegam najszybciej ze wszystkich dziewczyn w klasie. Mogłabym jeździć na zawody, ale zawsze odmawiam, bo boję się ataków duszności. Z tym, że ważę 54 kg przy wzroście 160 cm. 1-2 razy w tygodniu jestem na basenie i mam wf 5 razy w tygodniu. Badania nie wykazały astmy oskrzelowej. Czy może być to astma wysiłkowa lub sercowa? A jak nie to co to może być?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety bez badania lekarskiego nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na Pani pytanie.
Jeżeli astma została już wykluczona to powinna Pani raczej załozyć że nie ona jest przyczyną dolegliwości.

Może warto udać się do kardiologa w celu weryfikacji odczuwanych kołatań serca.
Pozdrawiam.