Jestem dziewicą - czy jestem w ciaży?

Mam 17 lat i jestem dziewica. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?
Ostatnio pieściliśmy się z chłopakiem tzn. on dotykał mnie i pieścił moją łechtaczkę, a ja jego członka, potem zaczął mnie dotykać członkiem, ale nie wsadził mi ani palca ani członka do pochwy. Miał wytrysk, ale nie spuścił się na mnie. Spóźnia mi się okres i martwię się, że mogę być w ciąży.

Witam!

W czasie pobudzenia płciowego (jeszcze przed wytryskiem) z cewki moczowej mężczyzny wydobywa się niewielka ilość śluzu, która ma za zadanie ułatwić stosunek płciowy. W wydzielinie tej może się znajdować niewielka ilość plemników. Przy kontakcie z narządami płciowymi kobiety mogą się one przedostać do jej dróg rodnych. Błona dziewicza nie stanowi zabezpieczenia przed zajściem w ciążę. Jest to mało prawdopodobne, ale istnieje ryzyko, że doszło do zapłodnienia.

Proponuję wykonać test ciążowy. W razie ujemnego wyniku dla pewności warto go powtórzyć po upływie 2 tygodni.

Okres może się spóźniać z wielu powodów. U młodych dziewcząt krwawienia bywają nieregularne. Ponadto na długość trwania cyklu wpływa wiele innych czynników jak stres, odchudzanie, podróże czy przeziębienia.