Jestem nastolatką - co jeść aby schudnąć?

Mam 16 lat ważę 63 kilogramów przy wzroście 164 cm. Mam rozstępy i cellulit. Bardzo chciałabym schudnąć i się tego pozbyć jak najszybciej. Codziennie biegam po 20 min pije tylko wodę i nic nie jem po godzinie 18 a poza tym jem wszystko. Co mam robić i co jeść... ? proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oraz wzrost mieszczą się w granicach szeroko pojętej normy. Występuje lekka dysproporcja pomiędzy wzrostem a masą ciała. Odchudzanie w młodym wieku powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. Podczas okresu dojrzewania należy stosować się do zasad prawidłowego żywienia dla dzieci i młodzieży. Zasady te zakładają m.in. regularne spożywanie urozmaiconych posiłków oraz codzienną aktywność fizyczną. Powinno się również ograniczyć spożywanie słodyczy oraz picie słodzonych napojów gazowanych. Co do występowania rozstępów i celulitu powinnaś udać się do lekarza aby wykluczyć występowanie chorób tkanki łącznej.