Jestem nerwowa - jaka może byc tego przyczyna?

Jestem kobietą, mam 23 lata. Moim dużym problemem są bardzo silne nerwy. Dopadają mnie zazwyczaj gdy coś nie idzie po mojej myśli, gdy coś jest nie tak jak bym tego chciała, czasem doprowadza mnie to do stanu, w którym muszę uderzyć coś lub nawet kogoś, gdy jest obok. Wtedy krzyczę, płaczę i mam myśli samobójcze. Nie chce mi się żyć, choć mam wszystko czego mi trzeba - rodzinę, chłopaka, szkolę. Boje się odebrać sobie życie. Irytuje mnie nawet sposób jaki moja mama mówi do mnie. Od dziecka byłam nerwowa. Potrafiłam rzucać przedmiotami o byle błahostki. Czy takie sprawy dziedziczne? W bliskiej rodzinie ktoś już ma problemy tego typu sfery, ale to przez alkohol. Chciałabym być opanowana i spokojna, ale nie potrafię nad tym zapanować. Bardzo proszę o rade i pomoc. Pozdrawiam

Witam serdecznie.

Jeśli wymieniana przez Panią wybuchowość, nerwowość, skłonność do frustracji i gwałtownych reakcji wydaje sie istnieć "od zawsze", to należy wziąć pod uwagę wpływ czynników genetycznych oraz środowiskowych - związanych z wychowaniem i wpływem otoczenia.

W przypadku, gdy podobne objawy powodują  problemy w codziennym życiu, relacjach z bliskimi osobami - powinna Pani zgłosić się do lekarza psychiatry, który zdiagnozuje problem i zaleci dalsze postępowanie. Poprawę może przynieść psychoterapia oraz odpowiednie leki.

Z pozdrowieniami