Jestem piłkarzem, jak schudnąć bez siłowni? Ok.8 kg.

Cześć nazywam się Karol i mam ukończone 16 lat. Mierzę 183 cm wzrostu i ważę 79 kg. Chciałbym schudnąć tak do 70 kg. bez korzystania z siłowni oraz bez jakiś ścisłych diet (chyba że będzie konieczna jakaś dieta). Gram w piłkę od 3 klasy podstawówki, czyli przeszło 8 lat. Jestem dobrze zbudowany, natomiast przeszkadza mi brzuch, który wydaję mi się za duży w porównaniu do rówieśników. Wcześniej próbowałem diet, ale niestety bez skutku. U mnie w rodzinie nie występuję żadna otyłość lub tego rodzaju choroby. Nie choruję na żadne choroby, jestem tylko alergikiem. Przeważnie mój posiłek wygląda tak: rano w domu spożywam 2 kanapki przed wyjściem do szkoły. Następnie do szkoły zabieram przeważnie po 2/3 kanapki. Po południu jem obiad (przeważnie około godz. 17), a następnie jem kolację ok. godz. 19 średnio 3/4 kanapki lub jakieś ciepłe posiłki (np. zapiekanki, gotowane parówki). Od czasu do czasu wybieram się ze znajomymi na Hamburgery, Kebaby itp., ale jest to może raz na dwa tygodnie. Prosiłbym o pomoc, gdyż bardzo mi zależy na schudnięciu. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23.65.
Odpowiada to wartości powyżej 75 centyla.
Masz prawidłową masę ciała - nie powinieneś się odchudzać.
Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Pozdrawiam