Jestem w 23. tygodniu ciąży. Co mogło być przyczyną krwawienia?

Dzień dobry. Mam 26 lat i to moja pierwsza ciąża. Od samego początku (od 5 tygodnia) czuję się bardzo dobrze, nie wymiotowałam, nie miałam żadnych bólów, czułam się świetnie. 2 dni temu pojawiło się krwawienie - nie duże, taka brązowata wydzielina jakby zaczął się okres. Natychmiast pojechaliśmy z mężem do szpitala - zostałam na obserwacji.

Najpierw zrobili mi KTG, gdzie wszystko było w porządku, potem zbadał mnie lekarz, gdzie wydzielina była czysta. Oczywiście pytał się czy coś dźwignęłam (absolutnie nie!), czy był stosunek (nie!) i czy się czymś zestresowałam (nie!). Więc zostałam na obserwacji 24 godziny. Zrobiono mi USG, gdzie wszystko OK - położenie płodu podłużne pośladkowe, struktury płodu prawidłowe, łożysko ściana tylna. Dostałam tabletki na podtrzymanie, mam odpoczywać, co nie zmienia faktu, że przez następne tygodnie, aż do porodu, będę się bać czy znowu nie krwawię. Tym bardziej się wystraszyłam, ze czuję się dobrze i nic mnie nie boli, więc skąd ta krew? Wystraszyłam się bardzo.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie niepokoić. Najważniejsze, że wykluczono przedwczesne odklejanie się łożyska i łożysko przodujące. Jeśli nie ma Pani nadżerki szyjki macicy ani polipa, to trudno ocenić, co było przyczyną plamienia. Może krew pochodziła z szyjki macicy, której struktura jest w ciąży bardziej "krucha".

Pozdrawiam serdecznie!