Jestem w 27 tygodniu ciąży. Czy zapalenie wyrostka robaczkowego może zagrażać mojemu dziecku?

Witam. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Od kilku dni miewam niepokojący ból w prawym podbrzuszu; doskwiera mi jednak tylko podczas chodzenia, czy w momencie kaszlnięcia. Często towarzyszy temu kłucie w pochwie. Do wizyty lekarskiej zostało jeszcze kilka dni, więc piszę z prośbą o radę, czy jest na to jakiś domowy sposób, aby załagodzić ból w tych dniach przed wizytą. Kończę 4 klasę technikum i nie mogę sobie pozwolić na opuszczanie zajęć 1,5 miesiaca przed zakończeniem. Czy może być to wywołane wyrostkiem robaczkowym? Czy zdarza się, że trzeba przyśpieszyć poród ze względu na wyrostek? Czy mojemu malcowi nie grozi nic złego ? Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe mogą być związane z powiększaniem się macicy oraz rozciąganiem się więzadeł macicy. W przyadku zapalenia wyrostka zazwyczaj jest gorączka oraz nudności i wymioty. Ale aby to wyjaśnić powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Pozwoli to na wykonanie badania lekarskiego oraz badań dodatkowych. Każdy stan zapalny w organizmie jest zagrożeniem dla dziecka.
Pozdrawiam.