Jestem w ciąży i bolą mnie jajniki

Witam.
Jestem w ciąży, robiłam dwa testy, wyszły pozytywne. Jest to prawdopodobnie 5 tydzień i kilka razy na dzień bolą mnie jajniki i plecy w okolicy lędźwiowej, ale trwa to tylko chwilę, potem przestaje. Jestem umówiona na wizytę dopiero we wtorek. Strasznie się boję czy wszystko jest w porządku. Rok temu poroniłam w 7 tygodniu i też bolały mnie tak jajniki.

Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
O ile bóle okolicy lędźwiowej często występują we wczesnej ciąży, o tyle bóle podbrzusza nie należą do objawów wczesnej ciąży i powinny być zawsze skonsultowane z lekarzem ginekologiem, zwłaszcza, że poprzednim razem były one zwiastunem poronienia. Proszę jednak być dobrej myśli i jeśli objawy się nie będą nasilać w najbliższym czasie, cierpliwie czekać na wizytę u lekarza. Proszę pamiętać, że nadmierny stres również źle wpływa na ciążę. Proszę postarać się uspokoić. W razie nasilenia się objawów proponuję zgłosić się do lekarza ginekologa, a przy braku możliwości bezpośrednio na izbę przyjęć szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.