Jestem w ciąży i dlaczego boli mnie brzuch?

Jestem w 30 tyg. ciąży i mam silne kłucia w dole brzucha tylko podczas chodzenia. Jest to silny ból i trwa dopóki nie przestane iść. Skąd ten ból i co to za ból? Czy jest to normalne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam

Mogą być to bóle związane z treningiem mięśnia macicy przed porodem. Ale kłujący charakter bólu i występowanie tylko podczas chodzenia mogą być też patologią, świadczącą np o przedwczesnym rozwieraniu się kanału szyjki macicy. Proszę się udać do swojego ginekologa prowadzącego ciążę, aby Panią zbadał.

Konieczne jest wykluczenie problemów dotyczących ciąży i Pani zdrowia.

Pozdrawiam