Czy krew pępowinowa może być wykorzystana do leczenia raka u babci dziecka?

Jestem w ciąży - mama (lat 60) od 5 lat leczy raka piersi z przerzutami. Czy pomogłaby jej - w jakiś sposób - krew pępowinowa mojego dziecka?

Witam serdecznie! Krew pępowinowa bywa stosowana w leczeniu nowotworów złośliwych, w tym niektórych rodzajów raka piersi. Decyzję o sposobach leczenia i rokowaniu może podjąć jedynie lekarz prowadzący mamę, który zna nie tylko rodzaj nowotworu, ale i stopień zaawansowania choroby. Możliwe jest wykorzystanie krwi pępowinowej dziecka do leczenia członków rodziny. Warunkiem są jednak wskazania medyczne biorcy, a tych obawiam się, że mama nie spełnia. Pozostaje jeszcze kwestia zgodności tkankowej, której prawdopodobieństwo wynosi kilka %. W obecnej sytuacji, jeżeli rozważa Pani pobranie krwi pępowinowej wskazana będzie rozmowa z lekarzem prowadzącym mamę. Pozdrawiam