Jonoforeza i mezoterapia bezigłowa przy chorobie Hashimoto

Mam 35 lat i choruję na hashimoto. Chciałabym poddać się zabiegowi ujędrniającemu skórę twarzy i szyi np.jonoforezie, mezoterapii bezigłowej ultradźwiękom i falom radiowym.Czy mogę korzystać z tych zabiegów choćby tylko na samą twarz pomijając szyję ze względu na chorobę?Podobno po zabiegu falami radiowymi skóra jest napięta tylko na jakiś czas a później stan skóry pogorsza się niż przed zabiegiem, bo podgrzanie skóry spowodowało zniszczenie białka a przede wszystkim warstwy tłuszczowej.Prawda?

sadzę, że gdy poziom tych przeciwciał jest stabilny, a hormony w normie może Pani wykonać zabiegi takie jak mezoterapia ew wypełnienia kwasem hialuronowym. Co do stymulujących tkankę fal radiowych byłabym już bardziej ostrożna.
Uważam, że każdorazowo to lekarz musi decydować o możliwości wykonania zabiegu. Proszę, dla bezpieczeństwa Pani zdrowia, takie zabiegi wykonywać tylko w gabinetach lekarskich.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Witam panią.

Wymieniona choroba nie jest przeciwskazaniem do owych zabiegów. Jeżeli w przyszłości chciałaby Pani poddać się zabiegom medycyny estetycznej - musiałybyśmy zachować szczególną ostrożność ale także choroba Hashimoto (ustabilizowana) nie jest bezwzględnym przeciwskazaniem.

ma Pani trochę racji mówiąc o falach radiowych i będę wdzięczna jeśli mi Pani zdradzi gdzie znalazła takie informacje:)?

Z pozdrowieniami