Już chyba nic się nie da zrobić, bo nikt mnie nie chce słuchać, moich problemów...

Jutro rano się zabiję, nic dla mnie nie ma sensu, od dłuższego czasu, choć mam dopiero 15 lat... dużo rzeczy na to wpłynęło, ale mam już tego dość, wiem, że nie będzie inaczej... że mój stan się nie zmieni, jestem tego pewna.

KOBIETA ponad rok temu

Przekonanie o braku wsparcia i pomocy ze strony innych osób i własnej bezsilności powoduje narastanie frustracji, a przewidywanie, że nie ma innego sposobu poradzenia sobie z problemem, ułatwia podejmowanie decyzji o działaniach autodestruktywnych. Nie jesteś jednak osobą zupełnie bezsilną, próbując szukać pomocy. Warto przełamać się i opowiedzieć o swoich problemach osobie, która profesjonalnie zajmuje się pomaganiem: psychologowi lub psychiatrze.