Już nie czuję podniecenia. Dlaczego?

Witam. Mam 19 lat i jak byłem młody często się masturbowałem, nawet kilka razy dziennie. Każdego dnia oglądałem filmy porno, przy których się zadowalałem. Wszystko mnie wcześniej podniecało. Niestety, już tak nie jest. Nic mnie nie podnieca i penis mi nie staje. Może to przesyt seksem. Sam nie wiem. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest szansa żebym się podniecał jak wcześniej i w jaki sposób mogę to podniecenie znów poczuć?

Witam!

Korzystanie z pornografii, jako głównego źródła bodźców seksualnych może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla psychiki młodego człowieka. Pokazywane na filmach pornograficznych sceny seksualne są bardzo intensywne i niewiele mają wspólnego ze współżyciem dwojga ludzi. Dlatego też mógł Pan "znieczulić się" na bodźce płynące z realnego świata, które nie są tak silne, jak te z pornografii. Subtelne sygnały, które powinny wywoływać u Pana podniecenie podczas zbliżenia z kobietą mogą być dla Pana zbyt słabe z powodu wcześniejszych doświadczeń.

Sama masturbacja nie jest zła i nie prowadzi do zmniejszenia wrażliwości na bodźce. Sądzę, że problem tkwi w podniecaniu się poprzez oglądanie filmów pornograficznych. Proponuję całkowite zaprzestanie korzystania z pornografii oraz konsultację z seksuologiem lub psychologiem. Ze specjalistą będzie Pan mógł pracować na tym problemem, co może pozwolić Panu na powrót do sprawności seksualnej.

Pozdrawiam