Kał z krwią - czy zagraża ciąży?

Jestem w 39 tygodniu ciąży. Miałam przez parę dni zgagę, po której wymiotowałam, a dzisiaj oddałam stolca z krwią. Jakie mogą być tego przyczyny? Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pojawienie się krwi w stolcu jest niepokojącym objawem. Bardzo ważne jest określenie wyglądu krwi. Znaczenie ma czy była to świeża krew, czy znajdowała się tylko na powierzchni stolca, czy też stolec zawierał w masie krew, czy może krew była ciemna (zhemolizowana).
Biorąc pod uwagę ciążę, objaw świeżej krwi w stolcu może sugerować hemoroidy.
Niestety konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i przeprowadzenie badania fizykalnego.
Proponuję skonsultować problem wstępnie z lekarzem rodzinnym lub ewentualnie z gastroenterologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl