Kamica pęcherzyka żółciowego i ból lewego podżebrza

Witam.Mam stwierdzoną kamice pęcherzyka żółciowego.Ale od jakiegoś czasu boli mnie w lewym podżebrzu.Ból jest różnego nasilenia, raz lekki, innym razem silny , promieniujący na plecy.podczas bólu mam gorzki smak w ustach.Z lewej strony pod żebrami mam brzuch bolesny przy lekkim ucisku.Co to moze być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto wykonać USG jamy brzusznej oraz gastroskopię. Kamica pęcherzyka bólowo lokalizuje się raczej po prawej stronie, lub po środku, choć oczywiście nie można wykluczyć iż jest to związane właśnie z nią i jej powikłaniem kamicą przewodową.