Kamizelka uciskowa po operacji usunięcia ginekomastii

Witam, zadałem już raz to pytanie, ale zostałem źle zrozumiany. Czy noszenie kamizelki uciskowe po operacji usunięcia ginekomastii jest konieczne? Chirurg który mnie operował powiedział żebym jej nie nosił - zdziwiło mnie to, ponieważ myślałem że to jest konieczne.

Witam , najwazniejsze jest zalecenie chirurga operującego bo to On wie jaki był przebieg operacji i jakie sa potrzeby postepowania po niej. Pozdrawiam , zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie- kamizelka,jest czasami bardzo potrzebena- decyduje o tym lekarz operujący.
Jej znaczenie - czasami dochodzi do zastoju limfy w jamie brzusznej - jej obecność jest wtedy niewskazana. (ale równie ważne jest napięcie kamizelki, - tak aby nie doprowadzić do zastoju poniżej).
Moja propozycja - koniecznie Proszę zgłosić się do lekarza operującego - wszystko wytłumaczy.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski