Karmię piersią, mam przyjmować tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe. Kiedy zacząć je brać?

Chciałabym zapytać o jedną rzecz. Lekarz przepisał mi pigułki jednoskładnikowe A*** ze względu na karmienie piersią. Tabletki te powinno się przyjmować przed ponownym pojawieniem się okresu po ciąży. Co jeśli pierwszy okres już był i jak zacząć brać te pigułki? Czekać do następnego okresu czy wziąć je niezależnie od tego? Co jeśli zaczęłabym tabletki po menstruacji?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

W związku z pojawieniem się pierwszego okresu po ciąży, należy przerwać przyjmowanie przepisanych tabletek (zgodnie z zaleceniem, że powinna je Pani stosować do czasu wystąpienia pierwszej miesiączki po porodzie) i zgłosić się niezwłocznie do swojego ginekologa, który zaleci dalszą terapię antykoncepcyjną. Zapewne przejdzie Pani na tabletki dwuskładnikowe w związku z powrotem funkcji jajników.

Pozdrawiam i życzę powodzenia