Karmię piersią, pojawiły mi się krosty, które czasami swędzą - czy to coś poważnego?

Karmię córkę piersią, zazwyczaj lewą piersią, bo ta córce odpowiada. Wszystko było OK, ale od paru dni mam na tej jednej piersi krosty, które czasami swędzą - czy to coś poważnego?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety bez możliwości obejrzenia zmian trudno powiedzieć co może być ich przyczyną i czy wymagają leczenia. Zmiany na skórze piersi podczas karmienia czasami są konsekwencją nadkażenia przez bakterie lub grzyby bytujące w jamie ustnej dziecka.
Proszę zadbać szczególnie o higienę piersi, często myć piersi łagodnym mydłem i wodą (przed i po karmieniu dziecka).
Najlepiej byłoby gdyby obejrzał Panią lekarz, który w razie potrzeby może zalecić maść lub krem. Warto także obejrzeć co się dzieje w buźce dziecka, czy nie ma np. pleśniawek.

Pozdrawiam serdecznie