Karmienie butelką w dzień, karmienie piersią w nocy a laktacja

witam czy to normalne ze dziecko 3 miesieczne niechce w dzień piersi a w nocy tylko je z piersi?w dzien butla a w nocy piers?czy nie strace przez to laktacji?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisaną sytuację należy uznać za wariant normy. W przypadku regularnego karmienia dziecka nie powinno dojść do zaniku laktacji. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.