Kaszel a refluks żołądkowo-przełykowy

Mój mąż od około roku codziennie rano kaszle ,dodam , iż jest osobą nie palącą od 3 lat. Mówi ,że tak jak by mu coś tam siedziało w gardle i mu ciężko odkaszleć ,dzieje się to tylko z rana do południa, wieczorem raczej nie. Myśleliśmy ,że to może być refluks ,żołądkowy, ale przez tydzień pił syrop na tą dolegliwiość ,ale bez żadnych rezultatów. Co to może być , proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę takich dolegliwości. Najczęściej jest to u byłych palaczy przewlekłe zapalenie śluzówki górnych dróg oddechowych. Refluks warto wykluczyć badaniami. Warto aby Mąż zgłosił się do lekarza rodzinnego.