Kaszel - czy mogę być chora na gruźlicę?

Witam serdecznie. Mam przeszło miesiąc kaszel. Kaszlę parę razy dzienie, więc nie jest to bardzo uciążliwe, a przy wysiłku atak kaszlu się nasila. Najbardziej mnie męczy ciągłe drapanie w gardle, a od paru dni odksztuszam białą wydzielinę. W dzieciństwie miałam kontakt z córką chorej na gruźlicę, czasem bywałam u nich w domu. Czy może być możliwe, że się zaraziłam gruźlicą?? Bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane objawy nie wskazują na grypę , objawy typowe w przebiegu infekcji wirusem grypy są opisane w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-grypy.

Natomiast objawy mogą mieć podłoże alergiczne - uczucie drapania w gardle oraz właśnie kaszel mogą na to wskazywać. Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach kaszel się nasila. Proszę zwrócić uwagę czy powietrze w pomieszczeniach nie jest zbyt suche - w sezonie jesienno-zimowym często w wyniku ogrzewania powietrze jest zbyt przesuszone.
Objawy mogą ewentualnie też nasuwać podejrzenie astmy, chociaż jest to mniej prawdopodobne.
Jeżeli chodzi o podejrzenie gruźlicy, to również jest to mało prawdopodobne.
Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, po badaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz określi co jest przyczyną dolegliwości lub skieruje Panią do dalszych specjalistów.
Polecam Pani nasze portale poświęcone astmie i alergii : www.abcastma.pl, www.abcalergia.pl.

Pozdrawiam.