Kaszel z flegmą przy zapaleniu oskrzeli a leczenie sterydami

zapalenie oskrzeli , czyste sa ,ale po skonczeniu sterydu ,branego 5 dni ,pani doktro powiedziala ,ze sa czyste , skoczylam 3 tyg.brania antybiotyku. Tylko przez okres brania sterydow ,nie kaszlalam ,cicho bylo , dzisiaj 3 dzien od nie brania ,powrocil kaszel ,mokry ,flegma zoltawa (takie nitki jakby) , z rana zielonkawe ,nie za duzo i charczacy oddech w klatce . Czy po odstawiemiu lekow ,to normalne ? jak dlugo to moze byc ? w nocy kaszel sie nasila z flegma
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być wynikiem ''oczyszczania się płuc'' po infekcji lub o nawrocie choroby.