Katar i gorączka u 4-latka

Witam, mój synek ma obecnie 4 latka. W zeszłą sobotę dostał temperatury 38,4 i miał niewielki katar. Po lekach przeciwgorączkowych temperatura spadła. W czwartek lekarz rodzinny wykluczył infekcję gardła. Ponowny wzrost temperatury nastąpił w piątek oraz pojawił się gęstszy katar. W czasie gdy rośnie temperatura, dziecko uskarża się na ból brzucha. Gdy temperatura spada (po nurofenie), bardzo mocno się poci. Obecnie temperatura wynosi 38 stopni i dziecko cały czas uskarża się na ból brzucha.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest ponowny kontakt z lekarzem i zbadanie przede wszystkim brzucha. Konieczne może okazać się wykonanie badań obrazowych, w pierwszej kolejności USG