Katar i kaszel u 6-miesięcznego dziecka a możliwość szczepienia na WZW

10.02 byłam z 6miesiecznym synkiem u lekarza. osluchowo w porzadku, synek mial katar i kaszel. podajemy wit c, flegamine 2x16'. mial goraczke 38c 11.02. teraz dalej daje mu vit c i flegamine. kataru juz nie ma bo nic nie schodzi, od czasu do czasu zakaszlnie i slysze jak mu tak trochu charczy. 20.02 mamy ostatnie szczepienie na wzw. czy isc z dzieckiem?? dodatkowo idzie mu zabek u góry i jest bardzo niespokojny

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli u dziecka nie ma objawów ostrej infekcji to najprawdopodobniej lekarz zakwalifikuje dziecko do szczepienia. Szczepionka przeciwko WZW B nie zawiera całych wirusów, stąd nawet w razie osłabionej odporności niemożliwe jest wywołanie infekcji WZW.