Katar i napuchnięte oczy a reakcja alergiczna u 14-miesięcznego dziecka

Witam.Mój synek ma teraz 14 miesięcy i od kilku dni na dworze pojawił sie silny katar,czerwone napuchniete lzawiace oczy. Czy to moze byc jakas alergia i czy w tym wieku da sie zrobic jakies testy?

Witam. Opisane objawy mogą świadczyć zarówno o alergii jak i o podrażnieniu delikatnego nabłonka dróg oddechowych przez czynniki atmosferyczne. Testy alergiczne wykonywane u tak małego dziecka mogą nie być jeszcze miarodajne.