Kiedy badanie betaHCG jest wiarygodne?

Witam,
minęło 10 dni od owulacji. Tak obliczając Robiłam test we wtorek 9 lutego i wyszedł negatywny, ale myśli nie dają mi spokoju, pobolewają mnie sutki przy dotyku i są większe. Nigdy przed okresem nie miałam objawu bolących sutków przy dotyku. Brzuch pobolewa jak przed miesiączką, która powinna pojawić się 15 lutego. Do tego mam lekkie bóle kręgosłupa, czuje się zmęczona i ziewam w godzinach popołudniowych.
Czy mogę zrobić badanie Hcg? Czy to badanie będzie wiarygodne? Chcę je zrobić 16 lutego. I Jak się je odczytuje.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Jeżeli owulacja rzeczywiście odbyła się 1 lutego (14 dni przed pierwszym dniem kolejnego cyklu), wykonała Pani test 8 dni później. To za wcześnie, aby wykryć ciążę. Test ciążowy najlepiej przeprowadzić w terminie spodziewanej miesiączki lub 2 tygodnie po stosunku.

Nawet jeżeli doszło do zapłodnienia, jest jeszcze za wcześnie na pierwsze objawy. Dolegliwości, które Pani opisuje są charakterystyczne dla napięcia przedmiesiączkowego.

16 luty to dobry moment na powtórzenie testu ciążowego. Wykrywa on poziom hCG (hormon wytwarzany przez embrion po implantacji w macicy) w moczu. Stężenie hCG można też oznaczyć w laboratorium zarówno we krwi jak i w moczu. Te oznaczenia są bardziej wiarygodne niż domowe testy. Uznaje się, że stężenie hCG < 5mIU/ml wyklucza ciążę, natomiast > 25mIU/ml potwierdza.