Kiedy badanie betaHCG potwierdza ciążę?

Witam.
Ostatnią miesiączkę miałam 26 lutego. Cykl zazwyczaj trwa 25-26 dni. Z partnerem kochałam się 12.02 - on skończył we mnie. Jaka jest szansa na to, że jestem w ciąży? Okresu nie dostałam. Od kilku dni temperatura utrzymuje się w wysokości ponad 37,5 stopni Celsjusza, piersi są powiększone i obolałe, apetyt znacznie wzrósł, często oddaję mocz, jestem ospała oraz mam zgagę.
Dodam, że zrobiłam test, wyszedł pozytywnie, ale nie wiem na ile może być wiarygodny. I jeszcze pytanie, czy badanie krwi będzie w stanie stwierdzić ciążę w tak wczesnym stadium?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Do stosunku doszło w Pani dni płodne, wynik testu ciążowego wyszedł pozytywnie - więc wszystko wskazuje na to, że może być Pani w ciąży. Ostateczne rozpoznanie zawsze stawia ginekolog. Dlatego proponuję wizytę u ginekologa, również w celu ewentualnego zaplanowania dalszej opieki oraz harmonogramu wizyt i potrzebnych badań. Jeżeli chodzi o badania krwi - ocena stężenia beta-hCG z surowicy jest precyzyjniejszym badaniem niż z moczu (ponieważ jest także ilościowym, a nie tylko jakościowym).

Tutaj znajdzie Pani artykuł, jakie badania należy wykonać w ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!