Kiedy będę miała regularną miesiączkę?

Witam,
po roku karmienia odstawiłam dziecko od piersi. Brałam tabletki A*** i lekarz stwierdził, żebym zrobiła odstęp miesięczny i zaczęła brać inne tabletki. Miesiączkę dostałam 8 stycznia w dzień odstawienia tabletek.
Moje pytanie: czy kolejna miesiączka powinna być już regularna, czy może się opóźnić (jest już 11 luty a miesiączki brak)? Czy mam robić test, czy czekać?
Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać przez około pół roku. Pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek jest to krwawienie z odstawienia. Zazwyczaj pierwsza owulacja pojawia się z 10-14-dniowym opóźnieniem a co za tym idzie, miesiączka również pojawia się z takim samym opóźnieniem. Zatem proszę czekać na okres.
Proponuję również wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam