Kiedy jest pierwszy dzień cyklu przy antykoncepcji?

Mam 24 lata, założyłam krążek antykoncepcyjny 20 października i 10 listopada przychodzi czas, żeby go zdjąć. Mam takie pytanie. Kiedy będzie mój pierwszy dzień cyklu, ponieważ chce zacząć używać innych tabletek antykoncepcyjnych oraz dostałam od lekarza inne lekarstwo które tez muszę zażyć pierwszego dnia cyklu. Czy muszę poczekać miesiąc, aż dostanę naturalną miesiączkę? Czy pierwszy dzień cyklu będzie się liczył jako pierwszy dzień krwawienia z odstawienia ringu? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Proponuję rozpocząć przyjmowanie preparatów w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia, ale nie później niż po siedmiu dniach przerwy od momentu usunięcia krążka. Takie postępowanie pozwoli zachować skuteczność antykoncepcji.