Kiedy jest pora na wykonanie testu ciążowego?

Witam,
mam 25 lat mam takie pytanie 2 dni spóźnia mi się okres. Wiem, że to niedługo, ale od 2 tyg. miałam bolące piersi i bardzo wrażliwe sutki, od tyg. zauważyłam, że mam bardzo dużo białej wydzieliny innych objawów nie zauważyłam.
Dodam, że chcemy z mężem bardzo dziecko, a i za ile dni mogę wykonać test ciążowy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wynik domowego testu ciążowego powinien być wiarygodny, gdy wykona się go w dniu spodziewanej miesiączki. Test wykonujemy z porannego moczu zgodnie z zaleceniami ulotki.