Kiedy mogą wystąpić u mnie dni płodne?

Witam! Gdy miałam cykl 35-dniowy, dostałam okres 29 stycznia, a skończyłam 2 lutego, to kiedy wystąpią u mnie dni płodne? Chcę dodać, że nie mam regularnego cyklu, waha mi się 3 lub 4 dni.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dni płodne występują zwykle na 14 dni przed spodziewanym pierwszym dniem krwawienia. Jeśli chce Pani zajść w ciążę, to najllepszym czasem na staranie się o dzicko, będą zwłąszcza okolice 19 lutego.

Jeśli jednak chce Pani zapobiegać ciąży, to polecam inne metody np. prezerwatywy. Metody naturalne wymagają staranności i doświadczenia, poza tym są zdecydowanie mniej skuteczne u kobiet o nieregularnych cyklach.

Poza wszystkim polecam wizytę u lekarza ginekologa. Wartoby ustalić, czemu Pani cykle są tak długie (taki stan może wynikać z chorób).