Kiedy mogę wykonać badanie usg 3d wykrywające wady genetyczne?

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży. Kiedy mogę wykonać badanie usg 3d wykrywające wady genetyczne? Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Pierwsze badanie USG mające na celu pośrednie wykrycie wad genetycznych wykonuje się między 9 a 13 tygodniem ciąży. Może już się Pani na takie badanie zgłosić.