Kiedy mogę zrobić test ciążowy, żeby mieć pewność?

Proszę o pomoc, bo okropnie się denerwuję... Kochałam się z chłopakiem z wytryskiem we mnie, dzień po okresie. Czytałam, że to są dni niepłodne, ale mam nieregularne miesiączki (28-31). Minęło dopiero 5 dni od stosunku, a więc kiedy mogę zrobić test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W przypadku nieregularnych cyklów określenie dni płodnych metodą kalendarzykową może być obarczone dużym błędem. W takich sytuacjach najlepsza jest metoda objawowo-termiczna (ocenia się temperaturę w pochwie i charakter śluzu szyjkowego).
Test ciążowy daje wiarygodny wynik po ok. 14 dniach od stosunku lub też w terminie spodziewanej miesiączki. W przypadku pozytywnego wyniku można go zweryfikować oznaczeniem beta HCG we krwi.
Redakcja abcZdrowie.pl