Kiedy możemy się kochać i planować dziecko?

Tydzień temu moja dziewczyna miała usunięcie ciąży pozamacicznej w jajowodzie. Mam takie pytanie, po jakim czasie możemy z powrotem się zacząć kochać i kiedy możemy planować potomstwo?
Czy jest określony czas na gojenie się i zejście opuchlizny i czy w czasie badania u ginekologa można nie zauważyć 9-tygodniowej ciąży pozamacicznej? Czy czasem to jest zaniedbanie lekarza?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Zwykle zaleca się odczekanie co najmniej 3 miesięcy przed podjęciem kolejnych prób poczęcia. Jest to minimalny czas na uregulowanie gospodarki hormonalnej po poprzedniej ciąży.
W Państwa przypadku sprawa może wyglądać jeszcze inaczej ze względu na ciążę ektopową. Nie wspomina Pan, jaką metodą została ona usunięta i jakie były zalecenia lekarza. Jeżeli ginekolog nie miał żadnych przeciwwskazań, radziłabym odczekać wspomniane 3 miesiące.
Pozdrawiam