Kiedy można określić, który to tydzień ciąży?

Ostatni okres miałam ok 3-4 lipca. Do stosunków doszło około 20-22 lipca oraz około 30 lipca. Według usg fasolka jest o 2 tyg. młodsza. Od om jest to 30 tydzień ciąży, a według usg 28. Podczas którego z tych stosunków prawdopodobnie zaszłam w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W tak zaawansowanej ciąży nie określamy jej wieku na podstawie badania USG. Dzieci, począwszy od drugiego trymestru, rosną bowiem w różnym, indywidualnym tempie. Zdecydowanie bardziej miarodajny byłby pomiar z USG wykonanego ok. 10-12 tygodnia ciąży. W tym okresie można ustalić wiek ciąży z dużą dokładnością.

Pozdrawiam serdecznie!