Kiedy można poczuć pierwsze ruchy dziecka?

Witam,
jestem w 15 tc. Czytałam różne sprzeczne informacje kiedy można poczuć pierwsze ruchy dziecka. Na jednym było, że już od 13 tc, a na innym że od 20tc. Jest to dość duża różnica czasowa.
Dodam tylko, że jest to moja pierwsza ciąża i jestem szczupłą osobą. Jak na razie to mam niewielki wystający brzuszek. Lekarz mówił, że dziecko rośnie jak należy ilość wód płodowych też jest w normie, więc sama nie wiem, czy mam powody do niepokoju. jeśli jeszcze nie czuję ruchów.
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ruchy płodu odczuwamy w pierwszej ciąży zwykle dopiero od 20-22 tygodnia ciąży. Czasem zdarza się, że ciężarna zaczyna je rejestrować nieco wcześniej. W kolejnych ciążach ruchy dziecka zauważane są przez matkę już na wcześniejszym etapie- od 18-20 tygodnia. Może Pani więc być zupełnie spokojna, wszystko przebiega prawidłowo, "kopniaczki" zacznie Pani czuć z pewnością już za kilka tygodni.
Pozdrawiam serdecznie!