Kiedy można sprawdzić czy dziecko nie ma żadnych wad oraz chorób?

Witam.
Postanowiłam ponownie do Państwa napisać, ponieważ Wasza poprzednia odpowiedź bardzo mnie usatysfakcjonowała i mam zaufanie do Waszego portalu.
Otóż chciałabym wiedzieć, w którym jestem tygodniu ciąży. Mam 22,5 lat. Jestem już po dwóch poronieniach. Ostatnią miesiączkę miałam 17-go marca 2010, a pielęgniarka ustaliła datę porodu na 23-go grudnia. Obecnie, gdy wysyłałam to pytanie był 6-ty maj.
Mam również pytanie odnośnie bóli w dole brzucha po lewej stronie, pojawiają się w różnych momentach dnia, kilka razy dziennie. Oraz, kiedy mogę sprawdzić i jak, czy moje dziecko nie ma żadnych wad oraz chorób? Zaznaczam, iż przebywam w UK.
Dziękuję i pozdrawiam:-)

Witam!

Termin porodu ustalony jest prawidłowo. Przyjmuje się, że ciąża trwa 40 tygodni. Za początek ciąży uznaje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki (17.03.). Obecnie (09.05.) jest Pani w 7 tygodniu 5 dniu ciąży. Jednak dokładny wiek ciążowy ustala się podczas pierwszego badania USG między 11 a 14 tygodniem ciąży (wyliczonym na podstawie terminu ostatniej miesiączki).

Bóle brzucha dość często towarzyszą ciąży. Pojawiają się przeważnie w okolicy pachwin i mogą promieniować do okolicy krzyżowej. wynikają z powiększania się macicy, która pociąga za więzadła i uciska narządy sąsiednie. Jeżeli jednak bóle będą się nasilać, będą miały charakter skurczowy lub dołączy się do nich krwawienie z dróg rodnych musi Pani bezzwłocznie udać się do lekarza (np. na izbę przyjęć szpitala z oddziałem ginekologicznym), żeby sprawdzić czy ciąża nie jest zagrożona.

Na podstawie badań wykonywanych w ciąży nie można wykluczyć wszystkich ewentualnych chorób u dziecka. Można jednak z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić czy jest zdrowe. Przeważnie pierwszej takiej oceny dokonuje się podczas USG w I trymestrze (11-14 tydzień ciąży). Istniej kilka dodatkowych badań prenatalnych mających na celu wykrycie wad u płodu. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani na stronie http://parenting.pl/portal/badania-prenatalne