Kiedy można zacząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po poronieniu?

  Witam serdecznie. Moja dziewczyna jest 7 dni po poronieniu (poronienie w 6. tygodniu), chcielibyśmy się dowiedzieć czy jeśli dzisiaj zacznie brać tabletki antykoncepcyjne to one od razu zaczną działać i będzie zabezpieczona przed ciążą, czy dopiero po jakimś czasie i czy musimy stosować dodatkowe zabezpieczenie? Dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po poronieniu często trudno wskazać datę pierwszej miesiączki. Dlatego zaleca się rozpoczęcie brania tabletek antykoncepcyjnych w dogodnym dla kobiety momencie i dodatkowe zabezpieczanie się przez pierwszy tydzień ich brania.

Pozdrawiam serdecznie!